cO

Přijďte ochutnat pravý med

Z čisté přírody, přímo od včelaře… včelařství JAMA.

Zřízení spolkového praporu


Jelikož je naše ZO ČSV Jaroměř,z.s. čtvrtou nejstarší včelařskou základní organizaci od dob Rakousko-Uherska, tak jsem předložil na výroční členské schůzi v roce 2022 bod k jednání a tím byl – zřízení spolkového praporu k 155. výročí, které organizace oslaví v roce 2023. A jak to povětšinou ve spolkových organizacích bývá, tak to udělej.


Věděl jsem, že bylo vyřčeno velké sousto. Už samotná diskuse o potřebě či zbytečnosti mít tento prapor byla mnohdy rozporuplná, ale v samotném závěru, kdy se nechalo hlasovat, zda ano či ne, tak zvítězila varianta ANO. Jelikož jsem byl otcem myšlenky, tak jsem to dostal za úkol, aby byl do září 2023 na světě spolkový prapor.


Hned následující den jsem připravil darovací dopis na Obecní úřady, které spadají do regionu naší ZO a také samotný Městský úřad v Jaroměři. Tyto obecní úřady jsem osobně s darovacím dopisem a předběžným návrhem po předchozím objednání u starosty a města navštívil a objasnil důvod naší žádosti o finanční dar. Hned po té jsem oslovil firmy, které se tímto oborem zabývají, aby po zaslání předběžného návrhu zpracovaly možné grafické předlohy. Do tohoto výběru se zapojily tři firmy. Nakonec výbor ZO vybral firmu Velebný & Fan, s.r.o. z Ústí nad Orlicí. Je nutno dodat, že jsme měli šťastnou ruku, jelikož tato firma dotáhla svůj předložený návrh do úplné dokonalosti.


Když jsme schválili jejich návrh, tak jsme byli povinni zaplatit 50% z koncové ceny. Toto jsme obratem splnili a práce začala. Musím zde také říct, že jsem velice překvapen přístupem oslovených a města při zasílání finančních darů. Největším dárcem bylo Město Jaroměř. Přispělo 11 obcí z 12 oslovených. Další částku, potřebnou k úhradě spolkového praporu tvořili samotní členové základní organizace. Prapor byl zhotoven v prosinci 2022, který jsem osobně převzal. A po dohodě s Městským úřadem v Jaroměři jsme na úvod Dožínkového dne spolkový prapor slavnostně posvětili a ukázali jaroměřské veřejnosti.

Kontakty


605 806 096


Ing. Jaromír Mareček,
Štěrbova 380, 551 02 Jaroměř 3
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.