cO

Přijďte ochutnat pravý med

Z čisté přírody, přímo od včelaře… včelařství JAMA.

O nás


Včelařské začátky
Moje včelařské začátky byly již ve věku školní docházky, kdy jsem obhospodařoval dvoje včelstva v Budečácích. Pak jsem odešel do střední školy, kde jsem pobýval na internátě a to mi moc času na včelky nezbývalo, tak jsem přestal včelařit. K tomuto krásnému koníčku jsem se vrátil po odchodu do důchodu. Startovacím impulsem však byla návštěva u válečného veterána Ing. Karla Hoška, kdy jsem jej zastihl na mé první návštěvě u něj, jak seděl na zahradě a spokojeně se díval na své včeličky, jak létají z úlu. Na jeho zahradě v té době kvetly, sněženky, bledule a talovíny. Tak jsem se mu pochlubil, že jsem také jako malý kluk včelařil. Na to mi pan Hošek odpověděl: „ Já kdybych měl znovu začít včelařit, tak na Langstrotech, nebo Dadantech“ Tyto termíny mi nic neříkaly.
Číst víc

Nedávné fotografieVšechny fotografie

Vážení odběratelé mého medu,


tímto vám děkuji za Vaši důvěru v roce 2023. Věřím, že se setkáme spolu i v roce 2024 a budete mít možnost zakoupit stejně kvalitní med jako minulý rok. Ceny medu – květový 190,- Kč, pastový 210,- Kč.
Včelařství JAMA – Ing. Jaromír Mareček si Vás dovoluje pozvat u příležitosti Světového dne včel na IV. ročník Dne otevřených úlů na svou včelnici – v Jaroměři – Josefově, Vodárenská ul. (za ZŠ Josefov) dne 18. 5. - od 09.00 - 13. 00 hod. a 19. 5. 2024 od 09.00 – 13.00.Pozvánka

Produkty z medu


Med je nejznámější a nejdůležitější včelí produkt. Je to hodnotná dietetická potravina, sladidlo a „lék“. Včely posbírají nektar nebo medovici a jiné sladké šťávy rostlinného původu, které obohatí látkami z vlastního těla (enzymy a živočišné bílkoviny z hltanových žláz), pozmění ve svém trávicím ústrojí a uskladní v plástech, kde pak tato hmota dozrává v med.
Číst víc

Kontakty


605 806 096


Ing. Jaromír Mareček,
Štěrbova 380, 551 02 Jaroměř 3

Certifikáty

Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.